Нотаріальна заява – це документ, підпис заявника на якому засвідчений нотаріусом. Сфера застосування таких заяв надзвичайно широка, охоплюючи питання щодо нерухомості (будинки, квартири, земельні ділянки) та дозволів на виїзд дітей за кордон, до оформлення необхідної документації в державних органах й установах.
Серед поширених – дозволи батьків для виїзду дитини за кордон, згоди одного з подружжя на відчуження або купівлю спільного майна, заяви щодо реєстрації місця проживання, а також ключові документи для оформлення спадщини (заяви про прийняття чи відмову), інші заяви.
У нотаріуса ви можете оформити необхідні нотаріальні заяви якісно, надійно і оперативно - всього від 25 хвилин!
Для оформлення нотаріальної заяви знадобляться:
Ваш паспорт громадянина України. Ідентифікаційний податковий номер (ІПН).
Документи, що підтверджують обставини, щодо яких стосується заява (наприклад, свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про шлюб, правовстановлюючі документи на майно тощо).
Щоденно громадяни звертаються до нотаріусів за оформленням різноманітні нотаріальні заяви. Перелік заяв є досить широким, ось деякі з них:
Заява-згода на виїзд дитини за кордон. Необхідна, коли дитина виїжджає за межі України з одним із батьків (якщо другий залишається в Україні), з бабусею/дідусем, іншими родичами або третіми особами. Така заява містить дані дитини, мету та терміни поїздки, країни призначення, дані супроводжуючої особи.
Заява-згода одного з подружжя на розпорядження спільним майном. Обов'язкова для відчуження (продажу, дарування, міни) спільної сумісної власності подружжя – наприклад, квартири, будинку, земельної ділянки, автомобіля, якщо майно набуте у шлюбі. Така заява містить: Чітке визначення майна, згода на його відчуження, зазначення того, що це майно є спільним.
Заява про прийняття спадщини. Заява про прийняття подається спадкоємцем нотаріусу за місцем відкриття спадщини протягом 6 місяців з дня смерті спадкодавця.
Заява про відмову від спадщини. Заява про відмову подається, якщо спадкоємець не бажає приймати спадщину і відмовляється (наприклад, на користь іншого родича). Терміни відмови від спадщини такі самі як і для вступу до спадщини.
Інші нотаріальні заяви. У нотаріуса можливо оформити і інші нотаріальні заяви. Телефонуйте нотаріусу +38(095)8661124 для уточнення необхідних документів та ціни.
Оформлення нотаріальної заяви – це чіткий і послідовний процес, що забезпечує юридичну чистоту та законність документа. Варто звернути увагу на такі ключові моменти.
Підготовка тексту: Нотаріус готує текст заяви з ваших слів або адаптує наданий вами зразок, враховуючи всі необхідні юридичні нюанси та вимоги законодавства.
Нотаріальний бланк: Заява друкується на офіційному нотаріальному бланку, який має унікальний серійний номер і зареєстрований у реєстрі спеціальних бланків нотаріальних документів. Це підтверджує його автентичність та захист від підробок.
Засвідчення підпису: Нотаріус засвідчує ваш підпис на заяві. Це відбувається у вашій присутності після встановлення вашої особи та перевірки дієздатності.
Реєстрація: Кожна нотаріальна заява отримує індивідуальний реєстровий номер, а інформація про її оформлення фіксується у реєстрі нотаріальних дій, а бланк у Реєстрі спеціальних бланків нотаріальних документів. Це дозволяє легко відстежити історію документа та підтвердити факт його складання.
Печатка та підпис: Готова нотаріальна заява скріплюється гербовою печаткою нотаріуса та його особистим підписом. Ці елементи є обов'язковими атрибутами юридичної сили документа.
Видача документа: Оригінал нотаріальної заяви видається вам після належного нотаріального оформлення. Зазвичай підготовка та засвідчення стандартних та поширених заяв триває від 25 хвилин.
Потрібне оформлення нотаріальної заяви?
Ми запрошуємо вас до нашого офісу нотаріуса в Києві для оформлення необхідної нотаріальної заяви. Звертайтеся до нас, щоб ваші юридичні питання були вирішені швидко, правильно та надійно! Телефонуйте +38(095)8661124, щоб отримати консультацію діючого нотаріуса в Києві та записатися на оформлення!
ПОШИРЕНІ ПИТАННЯ:
Які документи мені потрібно надати для оформлення нотаріальної заяви?
Для оформлення більшості нотаріальних заяв вам знадобляться: ваш паспорт громадянина України та ідентифікаційний податковий номер (ІПН). Залежно від типу заяви, можуть знадобитися й відомості з інших додаткових документів, що підтверджують дані, про які йдеться у заяві (наприклад, свідоцтво про народження дитини, свідоцтво про шлюб, правовстановлюючі документи на майно тощо).
Рекомендуємо уточнити повний перелік документів під час попередньої консультації телефоном +38(095)8661124. Наш офіс нотаріуса знаходиться на Харківському шосе 164 (найближчі метро Осокорки, Позняки, Харківська, Вирлиця, Бориспільська, Червоний Хутір). Звертайтеся в робочий час.
Скільки коштує оформлення нотаріальної заяви?
Вартість оформлення нотаріальної заяви складається з плати нотаріусу (плати за надання додаткових послуг правового та технічного характеру, за необхідності). Ціна залежить від виду та складності заяви.
Для отримання точної інформації щодо вартості вашої заяви в Києві, будь ласка, зверніться до нотаріуса телефоном в робочі години.
Які нотаріальні заяви оформлюються у нотаріусів?
До нотаріусів в Україні звертаються щодо широкого спектру нотаріальних заяв, що охоплюють різноманітні життєві ситуації та юридичні потреби: від дозволів батьків на виїзд дитини за кордон, згоди одного з подружжя на розпорядження спільним майном (купівля-продаж, дарування, оренда, міна нерухомості), до заяв про прийняття чи відмову від спадщини, згоди на реєстрацію місця проживання, а також інших заяв, необхідних для оформлення документації в державних органах і установах (адміністраціях, центрах надання адміністративних послуг, земельних органах, тцк, сільських радах, органах опіки та піклування, нотаріусів та нотаріальних конторах).
Потреби в офіційних заявах можуть виникнути при вирішенні різноманітних юридичних питань (щодо батьківських прав та обов'язків, оформлення технічної документації, спадщини, переоформлення документів, усиновлення, утримання, догляду, опіки, піклування, реєстрації місця проживання, отримання компенсацій, земельних питань тощо...)
Коли потрібна заява-згода одного з подружжя на розпорядження спільним майном при операціях з нерухомістю?
Заява-згода одного з подружжя на розпорядження спільним майном є обов'язковою для відчуження (продажу, дарування, міни) будь-якої спільної сумісної власності подружжя, яка була набута у шлюбі. Це стосується, наприклад, квартири, будинку, земельної ділянки або автомобіля.
В нашому офісі нотаріуса в Дарницькому районі можливе оформлення всіх поширених нотаріальних заяв!