Відкриття спадкової справи й оформлення спадщини здійснюється в нашому офісі нотаріуса якісно, законно та по прийнятним цінам.
Допоможемо розрахувати витрати на нотаріальні послуги, підкажемо перелік документів. Отримайте консультацію діючого нотаріуса, запишіться на оформлення спадщини.
Нижче розглянемо: хто в першій черзі спадкоємців, як зробити заяву для прийняття спадщини, перелік необхідних документів для відкриття спадкової справи, строки для вступу в спадщину, як оформити спадщину по заповіту, що таке “автоматичне прийняття спадщини”, як отримати спадкові свідоцтва на все майно, вартість оформлення у нотаріуса, а також як робиться відмова від спадщини на користь іншого родича...
Для нотаріального оформлення спадкових прав може знадобитися певний перелік документів, які спадкоємець має надати нотаріусу. Спадкоємцем надаються документи, що стосуються прав спадкоємця на спадкування та майна, що є у складі спадщини.
Нижче розглянемо базовий список, за потреби, зверніться до нас для уточнення повного переліку документів з урахуванням особливостей Вашої ситуації.
1. Документи, що підтверджують право на спадкування:
Паспорт та ІДН спадкоємця; Свідоцтво про одруження¹; Свідоцтво про народження²; або інший документ про рідство; Заповіт (якщо залишався заповіт при житті);
2. Документи на спадкове майно (щодо якого оформлюється спадщина):
Наприклад, договір з банком³; документ на квартиру; документи на будинок та земельну ділянку; свідоцтво на авто (техпаспорт); документи на інше майно;
¹ Свідоцтво про народження подає спадкоємць – син або донька спадкодавця для підтвердження рідства.
² Свідоцтво про одруження подає спадкоємць – дружина спадкодавця для підтвердження факту шлюбу. Також свідоцтво про шлюб може підтверджувати факт зміни прізвища донькою спадкодавця.
³ Якщо у спадкоємця немає на руках договору спадкодавця з банком, то необхідно надати нотаріусу орієнтовну інформацію щодо того, в якому саме банку міг бути розміщений вклад або рахунок. Нотаріус може зробити запити до відповідної банківської установи.
Згідно з Цивільним кодексом право на спадкування мають особи, зазначені в заповіті. Якщо ж людина не залишала заповіт, оформлюється спадщина за законом. Для початку оформлення спадщини за заповітом необхідно звернутися до нотаріуса для заведення спадкової справи. До нотаріуса по спадщині спадкоємцям необхідно звертатися з зі своїми паспортами, ідентифікаційними номерами, оригіналом заповіту, документами на спадкове майно, необхідними свідоцтвами.
У випадках, якщо спадкодавець не залишив заповіт за життя або ніхто із спадкоємців за заповітом не приймає спадщину, то відбувається успадкування відповідно до черговості, встановленої Цивільним кодексом України. Спадкоємці згідно із законом закликаються до успадкування у порядку черговості, яка залежить від ступеня спорідненості. Право на спадкування в першу чергу мають такі особи: чоловік чи дружина особи; діти; а також батьки спадкодавця.
Згідно ч.1 ст.I27I ЦКУ спадкоємці успадковують майно у рівних частках (за винятком випадків, передбачених законодавством). Іноді у чоловіка або дружини спадкодавця, є частка в спільному майні, у цих випадках, може бути видане відповідне свідоцтво про право власності на цю частку в спільному майні подружжя. Якщо спадкоємців 1 черги немає або ж вони не зробили необхідних кроків і дій для своєчасного прийняття спадщини, можуть вступити в права спадкування спадкоємці наступних черг. Усього кодексом передбачено 5 черг наслідування, аж до шостого ступеня спорідненості.
Кожна наступна черга спадкоємців, згідно із законом, отримує право на спадкування у разі відсутності спадкоємців попередньої черги, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини або відмови від її прийняття. В спірних питаннях варто звернутися до професійного адвоката по спадщині в Києві.
Слід звернути увагу на те, що своєчасне прийняття спадщини дозволяє відкрити спадкову справу та здійснити оформлення необхідних документів по спадковій справі. Спадкова справа завершується отриманням свідоцтв про право на спадщину в загальному порядку (спадкоємцями по заповіту чи по закону). Документами, що підтверджують право власності спадкоємця, стануть свідоцтва про право спадщину на квартиру, будинок, землю, автомобіль або гроші на рахунку в банку.
Оформлення спадщини здійснюється в нотаріальному порядку. Зверніть увагу, державні нотаріуси і приватні нотаріуси України мають абсолютно однаковий перелік повноважень в сфері оформлення спадкових справ.
Після смерті родича важливим питанням стає спадкування квартири. В деяких випадках спадкується вся квартира, а в інших випадках спадковим майном є тільки частка приватизованої квартири. Для оформлення спадщини на квартиру спадкоємці мають своєчасно звернутися до нотаріуса. Якщо спадкодавець проживав та був зареєстрований в Києві, то Ви можете звернутися з цього питання до нашого київського нотаріального офісу.
Нотаріус відкриває спадкову справу та, в результаті оформлення спадщини, видає документ, що підтверджує перехід права на квартиру від спадкодавця до спадкоємця. При спадкуванні по закону чи при спадкуванні по заповіту, документом, що підтверджує перехід права на спадкове майно по спадщині до спадкоємця є Свідоцтво про право на спадщину на успадковану квартиру.
Як вже згадувалося вище, ціна оформлення спадщини та загалом витрати повʼязані з переоформленням спадкового майна з попереднього власника на спадкоємців, залежить від декількох обʼєктивних факторів та причин, в тому числі і кількість спадкоємців, склад та види майна у складі спадщини. А також може мати суттєвий вплив особливості та складність спадкової справи (кількість запитів, які необхідно підготувати та направити по справі; певні види спадкового майна і т.д.).
Для визначення ціни відкриття спадкової справи, а також подальшого оформлення спадщини в Києві варто звернутися до нотаріуса. До звернення приготуйте усі наявні документи, що стосуються спадкування. Якщо ви спадкоємець по закону, то окрім документів на спадкове майно приготуйте документи, що підтверджують рідство. Якщо ж Ви спадкоємець по заповіту, до переліку документів додається заповіт на майно. У випадках, коли спадщина оформлюється через представника, то обовʼязково має бути надана офіційна довіреність.
ПОШИРЕНІ ПИТАННЯ:
Діючий київський приватний нотаріус по спадщині?
Звертайтеся до нашого офісу нотаріуса в робочий час з будь-якими нотаріальними питаннями щодо оформлення спадщини, і ми з надамо Вам необхідну інформацію, щодо прийняття спадщини заявою або “автоматичного” прийняття спадщини, відкриття спадкової справи й оформлення спадщини. Найближчі станції метро Харківська, Позняки, Вирлиця...
Діючий київський приватний нотаріус по спадщині?
Звертайтеся до нашого офісу нотаріуса в робочий час з будь-якими нотаріальними питаннями щодо оформлення спадщини, і ми з надамо Вам необхідну інформацію, щодо прийняття спадщини заявою або “автоматичного” прийняття спадщини, відкриття спадкової справи й оформлення спадщини. Найближчі станції метро Харківська, Позняки, Вирлиця...
Як отримати консультації нотаріуса по спадщині?
Нотаріус працює з 2010 року, має всі необхідні свідоцтва та посвідчення для здійснення нотаріальної діяльності. Приватний нотаріус надає консультації з питань відкриття спадщини, заведення спадкової справи, оформлення прав на спадщину, також нотаріус допоможе визначитися скільки коштує відмова від спадщини. Телефонуйте та приїжджайте до нашого київського офісу натаріуса на Лівому березі.
Нотаріс субота | Харківське шосе
За попередньою домовленістю можлива робота нотаріальної контори по суботам. Записатися на зручний час до нотаріуса можна телефоном в робочий час.
Автоматичне прийняття спадщини
Якщо Ви "автоматично" прийняли спадщину, то для оформлення Свідоцтв про право на спадщину на всі види спадкового майна необхідно звернутися до нотаріуса. Нотаріус по спадщині, заповітам та спадковим справам веде прийом громадян в нотаріальному офісі, який розташований в Дарницькому районі міста Києва. Звертайтеся з усіх питань нотаріального оформлення спадкування, а також і з інших питань переходу прав від померлої особи до спадкоємців по закону та по заповіту.
Спадкоємець, який офіційно постійно проживав разом із померлим або померлою за однією адресою на день смерті, вважається таким спадкоємцем, який прийняв спадщину. Важливо розуміти, що це стосується спадкоємця тієї черги, яка закликається до спадкування в даному випадку. Також таке прийняття спадщин відбувається, якщо спадкоємець не відмовився від спадщини відповідною заявою, у строки встановлені законодавством (загальний строк - до 6 міс).
Якщо Ви "автоматично" прийняли спадщину, то для оформлення Свідоцтв про право на спадщину на всі види спадкового майна необхідно звернутися до нотаріуса. Нотаріус по спадщині, заповітам та спадковим справам веде прийом громадян в нотаріальному офісі, який розташований в Дарницькому районі міста Києва.
Звертайтеся з усіх питань нотаріального оформлення спадкування, а також і з інших питань переходу прав від померлої особи до спадкоємців по закону та по заповіту.
Нотариус оформляет наследство | Дарницкий район
Наследство оформляется у нотариуса. Если умерший на день смерти имел зарегистрированное место жительства в городе Киеве, то оформление наследства нотариус может провести в нашем офисе, причем независимо от района проживания. Оформляем наследство у нотариуса в Дарницком районе.
Державний нотаріус або приватний?
Кожен громадянин має можливість обрати нотаріуса для оформлення вступу до спадкування та оформлення спадщини. Як приватні так і державні нотаріуси мають однаковий перелік повноважень сфері заведення спадкових прав та оформлення спадщини. Документи, які видаються нотаріусом, мають повну юридичну силу та правове значення. Таким чином, вибір серед фахівців достатньо широкий. Головне для спадкоємця: звернутися до діючого нотаріуса вчасно, не порушити встановлені законодавством терміни та строки.
Завести спадкову справу у нотаріуса | Дарницький район
Заведення спадкової справи, прийняття спадщини або відмову від спадкування, а також оформлення свідоцтв про право на спадщину можна здійснити в нашому офісі приватного нотаріуса в Дарницькому районі Києва. До речі, найближчі до нас станції метрополітену: метро Харківська, також метро Вирлиця.
Нотаріус по спадщині | Харківське шосе
Спадщина оформляється у нотаріуса. Якщо спадкодавець мав зареєстроване місце проживання у місті Києві, то спадок можна оформлювати у нотаріуса Києва, причому незалежно від району. Оформлення спадкових документів – це серйозна та відповідальна справа, вибирайте досвідченого та надійного нотаріуса, якому довіряєте.
У нашому офісі нотаріуса на Харківському шосе можливе заведення спадкових справ та оформлення спадщини. Уточнити вартість оформлення спадкових нотаріальних документів Ви можете у нотаріуса у робочий час.
Як відмовитися від спадщини на користь іншого?
Перш за все, варто звернутися до професійного нотаріуса. Нотаріус надає консультації щодо процедури оформлення відмови від спадщини в нашому нотаріальному офісі та оформлює заяви на відмову від спадщини.
Як дізнатися чи відкрита спадкова справа?
Щоб з'ясувати, чи вже була відкрита спадкова справа, спадкоємцю необхідно звернутися до будь-якого нотаріуса, який має доступ до Спадкового реєстру України. Цей реєстр є офіційною базою, де зберігається інформація про всі відкриті спадкові справи на території нашої країни. Нотаріус, використовуючи дані реєстру, зможе надати Витяг та перевірить наявність або відсутність спадкової справи, а також інформацію про те, яким саме державним або приватним нотаріусом вона ведеться.
Як відкрити спадкову справу в нотаріуса?
У нас приватний нотаріальний офіс на Харківському шосе. Відкриваємо спадкові справи та видаємо свідоцтва на спадщину. Для отримання актуальної інформації щодо вартості відкриття спадкової справи і оформлення документів у нотаріуса, рекомендуємо Вам звернутися телефоном або ж безпосередньо до нотаріальної контори
Якщо спадкоємець за кордоном?
Зверніть увагу! Коли є спадковий спір між спадкоємцям чи втрачено документи, пропущений строк, а також у випадку Вашого перебування (спадкоємця) в іншій державі, варто звернутися онлайн/ телефоном до адвоката по спадщині, який спеціалізується на наданні консультацій і юридичної підтримки громадянам в сфері спадкового права.